Slovenskí florbalisti prehrali so Švajčiarskom 2:10

31.01.2014 Celý región

Bratislava 30. januára (TASR) - Slovenskí florbalisti prehrali vo štvrtkovom zápase kvalifkačného turnaja o postup na MS 2014 s favorizovaným Švajčiarskom vysoko 2:10.

Zverenci trénera Miroslava Ságu odohrajú ďalší kvalifikačný duel v bratislavskej HANT Arene v sobotu proti Estónsku, pričom tento súboj bude kľúčový z hľadiska priameho postupu na svetový šampionát do Švédska z druhého miesta v 2. európskej skupine.

Priebeh zápasu

Slováci dokázali držať krok s favirizovanými Švajčiarmi len desať minút. Favoritom neotriasol ani úvodný gól kvalifikačného debutanta Joščáka, ktorý skóroval strelou spoza obrancu po nahrávke Konečného. Hostia však už o štyri minúty vyrovnali, keď spätnú prihrávku spoza bránky od Maurera poslal do siete Hofbauer - 1:1.

Helvéti začali dominovať a ešte v prvej tretine upravil na 2:1 pre hostí "rusnákovským" spôsobom Riedi a ďalší gól dal po individuálnej akcii Antener. Vicemajstri sveta z roku 1998 a bronzoví medailisti z MS 2012 ešte viac dupli na plyn v druhej časti hry, ktorú otovril gólom v 36 sekunde Maurer. V ďalšom priebehu už Švajčiari len pohodlne zvyšovali svoj náskok, pričom využili aj svoju jedinú presilovku v zápase. Druhý gól Slovákov dal v tretej tretine Bulko, ktorý z diaľky zaskočil brankára Meiera.

Miroslav Sága, tréner SR: "Bol to náročný zápas proti jasnému favoritovi kvalifikačnej skupiny. Chlapci boli donútení hrať na plné obrátky, na svojej maximum, ale ani to nestačilo na skúsenejšieho súpera. Napriek tomu, že sa chlapci snažili plniť taktické pokyny, najmä tie defenzívne, ale súper nás donútil robiť chyby. Myslím, že sme nemuseli dostať 3-4 góly, ale súper nás jednoducho trestal. Sympatické boli niektoré momenty z našej strany rovnako ako dva góly. Bola to náročná previerka pred najdôležitejším zápasom s Estónskom."

Kvalifikácia MS 2014 - 2. skupina:
Slovensko - Švajčiarsko 2:10 (1:3, 0:4, 1:3)
Góly: 4. Joščák (Konečný), 54. Bulko – 8. Hofbauer (Maurer), 12. Riedi (Scalvinoni), 19. Antener (Kuchen), 21. Maurer (Hofbauer), 24. Schmocker (Riedi), 28. Scalvinoni (Hofbauer), 36. M. O. Gerber (Engel), 48. Berry (Gerber), 48. Maurer, 53. Mendelin (Riedi). Rozhodovali: K. Sojka, T. Sojka (obaja ČR), vylúčení: 2:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1027 divákov.

Zostava SR: Turek (41. Mészáros) – Komačka, Hrín, Straka, Joščák, Bulko, Ondrášik – Pelegrín, Řezanina, Gál – Novák, Zeliezka, Komínek – Konečný, Petróci, Zemen – Halas, Matejka, Galovič